Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas lokalaus karantino metu!

 SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMAS

SKUODO PIRMINĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRE

LOKALAUS KARANTINO METU

                       Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną Skuodo rajone, pirminės sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos vadovaujantis šiais principais:

 1. Nuotoliniu būdu paslaugos teikiamos lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams - vaistinių preparatų, medicinos pagalbos priemonių išrašymas, siuntimai į kitas gydymo įstaigas, nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos. Dėl būtino paciento tiesioginio atvykimo į gydymo įstaigą sprendžia šeimos gydytojas.
 2. Būtini laboratoriniai tyrimai (SPA/INR, glikuotas hemoglobinas ir kt.), tyrimai dėl operacijos ar ūminės būklės atliekami įprasta tvarka. Dėl kitų tyrimų sprendžia šeimos gydytojas.
 3. Visi karščiuojantys pacientai į šeimos gydytoją kreipiasi tik nuotoliniu būdu, t. y. susisiekia telefonu. Nuotoliniu būdu šeimos gydytojas pakonsultuos ir suteiks informaciją dėl tolimesnių veiksmų.
 4. Esant ūmiai būklei (skausmui, dusinimui, traumai ir kt.) dėl tiesioginio paciento priėmimo sprendžia šeimos gydytojas.
 5. Profilaktinės paslaugos, planiniai skiepai, procedūros, nėščiųjų priežiūra vykdomos nekarščiuojantiems pacientams ir reguliuojant jų srautus.
 6. Naujagimiai namuose lankomi šeimos gydytojo sprendimu ir tik esant būtinumui.
 7. Paslaugos namuose teikiamos tik ambulatorinių slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugų namuose teikimo atvejais, išskyrus paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.
 8. Gydytojų konsultacijos (toliau-GKK) posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu, pacientai į posėdžius nekviečiami.
 9. Odontologinės paslaugos teikiamos reguliuojant pacientų srautus.
 10. Į palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių gali būti perkeliami, guldomi pacientai, tik su neigiamu SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) rezultatu.
 11. Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje gulinčius pacientus lankyti draudžiama, išskyrus terminalinės būklės.
 12. Visiems pacientams, patenkantiems į įstaigą, matuojama kūno temperatūra, taikomos standartinės izoliavimo priemonės (rankų higiena, asmens apsaugos priemonių dėvėjimas).