Moteris kviečia kreiptis į savo šeimos gydytojus.

Dalis moterų ir mūsų rajone vartojo vaistinį preparatą „Esmya“. Jis skirtas priešoperaciniam arba su pertraukomis vykdomam vidutiniams ir stipriems gimdos fibromos simptomams gydyti suaugusioms vaisingo amžiaus moterims. Tokias moteris kviečia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Europos vaistų agentūros farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas šiuo metu pakartotiniai nagrinėja vaistinio preparato „Esmya“, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos ulipristalio acetato, naudos ir rizikos santykį. Peržiūra buvo pradėta gavus pranešimų apie sunkius kepenų pažeidimus, įskaitant ir kepenų nepakankamumą, dėl kurio reikėjo atlikti kepenų transplantaciją.

Visoms „Esmya“ vartojančioms moterims reikia atlikti kepenų funkcijos tyrimus ne rečiau, kaip kartą per mėnesį. Jeigu tyrimo rezultatų duomenys yra pakitę (kepenų fermentų aktyvumas > 2 kartus viršijantys viršutinę normos ribą), sveikatos priežiūros specialistas turi nutraukti gydymą ir atidžiai stebėti pacientes. Kepenų funkcijos tyrimus reikia kartoti praėjus 2-4 savaitėms po gydymo nutraukimo.

Kaip sakė Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Virginijus Kiguolis, jeigu pacientėms pasireiškia kepenų pakenkimą leidžiančių įtarti požymių ar simptomų (pykinimas, vėmimas, hipochondrinis dešinės pusės skausmas, anoreksija, astenija, gelta ir kt.), jas būtina nedelsiant ištirti ir atlikti kepenų funkcijos tyrimus. Daugiau informacijos Skuodo pirminės sveikatos priežiūros tinklapyje: www.skuodopspc.lt, ten taip pat galima rasti anketą, kurią prašoma užpildyti.

 

Rūta RONKAUSKIENĖ