INFORMACIJA DĖL VŠĮ SKUODO PIRMINĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRO PASLAUGŲ TEIKIMO KARANTINO METU!

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. 

Pagal vyriausybės nutarimą ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos turi būti teikiamos, vadovaujantis šia tvarka:

Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo-gydytojui konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos; 

Planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinąjai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė;

Paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose;

Profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo atidėjimas;

Planinių skiepijimų perorganizavimas, numatant pacientų srautų valdymą.

Odontologijos paslaugų teikimo atidėjimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.

INFORMACIJA PACIENTAMS DĖL LANKYMOSI SKUODO PSPC

Dėl paskelbto karantino šalyje apribojamas VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centre paslaugų teikimas.

Mieli pacientai, saugokime Jūsų sveikatą drauge.

Jei Jūsų sveikatos būklė nėra sunki: nekarščiuojate, nedūstate, skausmas nėra didesnis nei vidutinis, likite namuose ir saugokite savo sveikatą.

Prašome Jūsų į Skuodo PSPC nevykti, jei Jums nėra reikalinga būtinoji pagalba.

Jei lankėtės epidemijos paveiktose šalyse* ir Jums pasireiškė sunkūs kvėpavimo takų infekcijų simptomai, tokie kaip: karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, kosulys, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu  112 (daugiau informacijos – 1808).

Susisiekite su Skuodo PSPC registratūra telefonu (8 440) 73646 dėl pagalbos teikimo, gydymo tęsimo, nedarbingumo pažymėjimų išdavimo; arba, esant būtinybei / neaiškiam atvejui, jei reikia gydytojo konsultacijos dėl gydymo ar patarimo, kaip elgtis Jums neaiškiu atveju (atvykti į Skuodo PSPC ar likti namuose, ar vykti į stacionarą, ar kviesti greitąją medicinos pagalbą), skambinkite telefonais (8 440) 73642, 73643, 73644, 73635 – būsite sujungti su savo šeimos gydytoju. 

Visi pacientai, kurie jau yra užsiregistravę pas gydytoją ir kuriems nereikia gydytojo konsultacijos (reikia tik pratęsti jau anksčiau paskirtą gydymą ar užbaigti / pratęsti nedarbingumo pažymėjimą), kviečiami skambinti savo gydytojui paskirtu atvykimo laiku – Jums bus išrašyti elektroniniai receptai ar sprendžiama dėl tolimesnio nedarbingumo / darbingumo. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia apžiūros ir / ar būtina atvykti į Skuodo PSPC ir apie tai informuos.

Dėl papildomos informacijos taip pat galite kreiptis el. paštu info@skuodopspc.lt

Informacija dėl gydytojos D. Mažeikienės: nuo 2020-03-16 iki 2020-03-24 gydytoja yra saviizoliacijoje, Skuodo PSPC esančiame savo kabinete nedirbs, tačiau gali konsultuoti telefonu 8 618 87527.

Primename, kad Savivaldybėje paskelbus gripo epidemiją Nedarbingumo pažymėjimai epidemijos laikotarpiu išrašomi supaprastinta nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarka.

Apdraustajam asmeniui pasireiškus negalavimams, atitinkantiems gripo požymius, ir dėl to negalinčiam atvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, asmuo gali kreiptis  į Skuodo PSPC telefonu (8 440) 73 642.

Daugiau informacijos rasite pridedamuose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos algoritmuose, svetainėje  www.sam.lt  ir www.skuodopspc.lt

Informacija bus atnaujinama pagal naujausius Vyriausybės nutarimus.

Primename, kad Ekstremalių operacijų centro vadovo sprendimu nuo kovo 14 dienos Lietuvos piliečiams draudžiama vykti į ypatingos rizikos šalių grupei priskiriamas valstybes:

iuo metu: Kinija, Honkongo specialusis administracinis regionas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija, Egiptas.

Visi, į Lietuvą  iš šių šalių atvykusieji turi izoliuotis namuose. Tai  - privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.

Kitoms šalims Užsienio reikalų ministerija taiko aukščiausio perspėjimo lygį – rekomenduojama nevykti į šalį.  Kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galite pasitikrinti keliauk.urm.lt